Hakkımda

HasanKeyf - Batman

1982, Alanya’da doğdum.  İlköğretimi Alanya’da, Liseyi Antalya Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar bölümünde okudum.Kocaeli Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Elektronik Bilgisayar Eğitimi Bölümü, Bilgisayar Öğretmenliği’ni 2003 yılında tamamladım.

Aynı yıl yüksek lisans öğrenciliğim de aynı üniversitede ve aynı bölümde başladı. Dersleri alıp tez aşamasına gelmiştim ki lisans üstü öğrenimi pek sevmediğimi farkettim, bıraktım. Mayıs 2011’de öğrencilik beni geri çağırdı, tezimi yazmaya başladım. Ocak 2012’de bitti. Yüksek Lisans bir Cuma günü bitmişti. Haftasonu dinlendim. Pazartesi günü Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği’nde doktora öğrenimim başladı. Hala devam ediyor.

Lise ve üniversite öğrenciliğim sırasında çeşitli firmalarda bilgisayar donanımı işleri yaptım. Kısa süreliğine kendi girişimim de oldu.

2003—2011 yılları arasında sırasıyla Körfez Milangaz Hacer Demirören Çok Programlı Lisesi, Gebze Mehmet Alp Tiryakioğlu İlköğretim Okulu ve Kartepe Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi’nde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak çalıştım.

2009—2011 yılları arasında İçişleri Bakanlığı’nın E-Devlet uygulaması olan E-İçişleri projesinde proje sorumlusu olarak görev aldım. Bürokraside böyle bir alanda 2 yıl süren bir çalışma yaptığım için kendimi şanslı hissediyorum.

2011 sonunda gene lodos esti, bana yol göründü. Yalova Üniversitesi’ne Öğretim Görevlisi olarak transfer oldum. Farklı bir deneyim. İyi arkadaşlarım, enteresan öğrencilerim var. Birlikte çok güzel vakit geçiriyoruz.

Zinciriye Medresesi - Mardin

Microsoft .Net teknolojilerini başından beri takip ediyorum. C#, ASP.Net ve ASP.Net MVC ile web projeleri geliştiriyorum.

2005 yılında csharpturk.net sitesini arkadaşlarımla kurup Türkçe C# yazıları yazmaya başladım. Türkiye’de teknik yazılar yayınlayan siteler var ama sıra takip eden tutorial hemen hemen yok denecek kadar az. C# öğrenmeye yeni başlayanlara rehberlik etmesi için yazdığımız ve hala güncellediğimiz C# Başlangıç Rehberi yüzlerce kişinin ihtiyacına cevap verdi, vermeye devam ediyor. Vakit buldukça yeni yazı da eklemek isteriz. İçinizden gelirse siz de ekleyin.

Microsoft Türkiye’de, çeşitli ortaöğretim kurumlarında ve üniversitelerde C#, ASP.Net, ASP.Net MVC seminerleri verdik. Zaman buldukça üniversite öğrencilerine C#Türk topluluğu olarak seminerler vermeye devam ediyoruz. Sanalkurs topluluğunun da düzenlediği etkinliklerde konuşmacı olarak yer alıyorum.

Gezmek, tarihi mekânlar görmek, yöresel yiyecekler, yöresel şiveler ve bu konularda yazı/resim/video paylaşımları yapmak yaparken en çok zevk aldığım şeylerin başlıcaları. Türkiye’nin bir çok yerini gezdim, bir çok yöresel yiyeceği yerinde ve ustasının elinden tatma şansım oldu. Her yöreden arkadaşlar edindim. Türkiye’yi çok seviyorum.

Fırat Birecik Barajı

Çocukluk hayallerimden birisi de bağlama çalabilmekti. 2010 yılından beri çalabiliyorum ama henüz çok iyi değilim. Demli bir çay eşliğinde  size elimden geldiğince bir kaç türkü çalabilirim. Yöresel müzikler dinlemek ve mümkünse çalabilmek de yaparken zevk aldığım diğer bir etkinlik.

Adana Sabancı Camii Hilton-SA Seyhan Nehri

2003 yılından beri Göksu Özen ile evliyim, henüz çocuk babası değilim.

Gelecekte saat sesiyle uyanmamak, her gün düzenli kahvaltı yapmak, yazılım eğitimleri vermeye devam etmek, teknoloji ve iletişim konularında proje bazlı danışmanlık yapmaya devam etmek istiyorum.

yunusca’da bazen bilgi, çoğu zaman deneyim, yukarıda porfilini çizdiğim adamın paylaşmaya değer gördüğü her şey var. Okusanız seversiniz.

Ayvalık - Balıkesir

One Reply to “Hakkımda”

Comments are closed.