Nerede Kalmıştık

Yedek Subay Asker Öğretmen olarak yapmaya başladığım vatani görevimin 21 günlük eğitim bölümünü tamamlamak üzere bir süredir Burdur’da idim. Internet erişimim de kısıtlı olduğundan blog yazmaya fırsatım olmadı.

Dün  itibariyle eğitimi tamamladım. Askerliğimin geri kalanını G.Antep, Nizip ilçesinde Mustafa Nevzat Tuncel İlköğretim Okulu’nda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak yapacağım. 10 Eylül’de Nizip’teki okulumda olacağım. Önümüzdeki 10 gün boyunca ise İzmit’te hazırlıklarımı yapıp dinlenmeyi planlıyorum.

Burdur’daki askerliğim süresince blog da kapalı kaldı. Askerliğime bir kaç gün kala yaptığımız sunucu değişikliği sonrası problemler oldu. Kışladayken bir kaç defa saatlerce sıra bekleme işkencesi neticesinde çalışır hale getirsem de Türkçe karakter problemleri, warning mesajları derken, çok sağlıklı bir taşınma işlemi olamadı.

Çareyi, yeni ve temiz bir wordpress sürümü (2.6.1) kurmakta bulduk. Live Writer önbelleğinde bulunan yazıları da transfer ettik. Önbellekte bulunmayan, daha önce yazılmış yazılar ise maalesef uygun bir zamanda eski blogun mysql veritabanı yedeğindeki Türkçe karakter sorununun çözülmesini bekleyecek.

Askerlik süresince blogda yazmak için bol bol not aldım. Şu anda onları organize etmekle meşgulüm. 21 gün boyunca yaşadıklarımı önümüzdeki günlerde peyderpey yayınlanacak olan bu uzun yazı dizisinden öğrenebileceksiniz. Özellikle henüz askerliğini yapmamış olanlar için kıymetli bir kılavuz olacağı kanaatindeyim.

Güncelleme: Mustafa Nevzat Tuncel İlköğretim Okulu’ndaki görevim sadece 1 hafta sürdü. 16 Eylül itibariyle Nizip Ticaret ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’ne görevlendirildim. Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak çalışmaya başladım.

14 Replies to “Nerede Kalmıştık”

  1. Teşekkür ediyorum.

    Önümüzdeki günlerde askerlik anılarımı peyderpey yayınlayacağım. Nizip’te blog yazmak için şu anda olduğuna nazaran daha fazla zaman bulacağımı ümit ediyorum.

    Bu arada Emre, senden de blog yazmanı bekliyoruz, haberin olsun.

Leave a Reply