unisbul.com kariyer.net ile ortak oldu

Cemil Erol, Uğur AkkuşÜlkemizin ilk insan kaynakları sitesi kariyer.net, part-time iş arayan üniversite öğrencilerini ve yeni mezunları işverenlerle buluşturan unisbul.com ile ortak oldu. Bu ortaklık neticesinde kariyer.net, unisbul.com‘un %50 hissesine sahip oldu.

2008 yılında Cemil Erol ve Uğur Akkuş’un henüz öğrenci iken kurdukları unisbul.com’un 55.000 üniversite öğrencisi ve 25.000 yeni mezun üyesi bulunuyor.

Unisbul.com, birçok üniversiteli gencin okurken part-time çalışmasına öncülük ederek, iş dünyası ile üniversiteler arasında bir köprü görevi görüyor. Sitemiz, üniversite öğrencilerine part-time işler ve staj imkanı sunuyor, dünyanın önde gelen iş adamları, yazar ve sanatçılarıyla, üniversiteden hocalarla görüşmelerini sağlayarak iş dünyasına hazırlıyor. Ayrıca üniversite öğrencilerinin kendilerini ifade edebilmelerine yönelik çalışmalar da devam ediyor.

36 bin firmanın üyesi olduğu ve veri tabanında 15 milyon özgeçmişin bulunduğu Kariyer.net, unisbul.com ortaklığı ile 19-24 yaş aralığındaki genç profesyonellere daha fazla hitap etmeyi amaçlıyor.

unisbul.com’u özellikle üniversite yıllarında gençleri çalışmaya ve iş yapmaya alıştırıyor olması, o dönemde onlara rehberlik ediyor olması dolayısıyla kurulduğu günden beri takip ediyorum. Kariyer.net ortaklığı ile güçlenen unisbul.com’un üniversite öğrencileri ile ilgili yeni kreatif servislerle önümüzdeki günlerde de ilgimizi çeken duyuruları olacağını tahmin ediyorum.

Unisbul.com Kurucu Ortağı Cemİl Erol kİmdİr?

Cemil Erol1985 yılında Bozkurt- Kastamonu’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitmenliği Bölümünden mezun oldu. Üniversite son sınıfta ortağı Uğur Akkuş ile 2010 Mart ayında Unisbul İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd.Şti. kurdu.

Cemil Erol kendini şöyle anlatıyor: “Hayatımı dolu dolu geçirmeyi, çalışmayı ve gerektiğinde dinlenmeyi, seyahat etmeyi severim. Felsefe, kişisel gelişim ve güncel konular üzerine yazılan kitapları okurum. Haftalık olarak gazete takip eder, bloğuma yaptığım işlerle ve gördüğüm olaylarla ilgili yazılar yazarım. Projemi insanlara anlatmayı, yeni projeler üreten insanlarla diyalog kurmayı, onlarla fikir alışverişinde bulunmaktan hoşlanırım.”

Unisbul.com Kurucu Ortağı Uğur Akkuş kİmdİr?

Uğur Akkuş1987 yılında İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 8 yıldır yazılım ile uğraşıyor. Kendimi web yazılım alanında yetkinleştirdi. Birçok firmada yazılım uzmanı olarak çalıştı. Firmaların ihtiyaçları doğrultusunda siteler yapmaya başladı.

Uğur Akkuş kendini şöyle anlatıyor: “İstanbul’da yer alan seminerleri, fuarları kaçırmamaya çalışıyorum. Bu tür aktivitelere katılmak kişisel gelişimimi çok etkilediğini düşünüyorum. Yeni insanlarla tanışmak, kendimi tanıtmak ve insanları dinlemek hoşuma gidiyor. Sosyal çevre insana çok şey katıyor ve bazen o kadar değerli kişilerle tanışıyorsunuz ki. Kitap okumayı severim. Her kitaba başladığımda, daha başlardayken hemen atmak isterim sıkıcı gelir bana ama sonraları kitap o kadar bağlar ki beni, bitirdiğimde yeni bir ben daha olurum.”

Kaynaklar: sosyalmedya.co, bilgicagi.com

Leave a Reply